Усе навіны

Дешам – у перапынку матчу з Аргенцінай: «Вы не тут, хлопцы! Вы не робіце ніводнага падбору! Вы не гуляеце ў фінале ЧС!»

20 снежня 2022, 20:48

L’Équipe апублікаваў інфармацыю пра словы і дзеянні галоўнага трэнера зборнай Францыі Дзідзье Дэшама ў перапынку фіналу ЧС-2022 супраць Аргенціны (3:3, пен. 2:4).

Адзначаецца, што спецыяліст быў на вышыні і натхніў некаторых узроставых ігракоў у складзе таксама павысіць голас.

Дэшам не хаваў свайго гневу, па сутнасці кажучы сваім гульцам, што яны павінны дзейнічаць больш дакладна, кампактней і прымаць лепшыя рашэнні.

«Вы не тут, хлопцы! Вы не робіце ніводнага падбору. Вы не гуляеце ў фінале чэмпіянату свету!» – перадае L’Équipe словы Дэшама.

Пасля Дэшама словы трэнера паўтарыў Уга Льярыс, Стыў Манданда ўказаў на адсутнасць жадання, а Рафаэль Варан сказаў працягваць верыць.

Нагадаем, што за першы тайм Францыя не нанесла ніводнага ўдару ў бок варот Аргенціны і прапусціла галы ад Месі і Дзі Марыі. У другой палове французы зраўнялі лік, але ў рэшце рэшт прайгралі ў серыі пенальці.