Усе навіны
Video

Мікалай Хадасевіч: «У Казахстана быў шанец прабіцца на Еўра-2024 у матчы са Славеніяй. Каманда зрабіла ўсё магчымае, за выключэннем канцоўкі сустрэчы»

21 лістапада, 16:16

Беларускі спартыўны журналіст Мікалай Хадасевіч на Youtube-канале «Дай праб'ю!» пракаментаваў матч паміж зборнай Славеніі і Казахстана (2:1) у рамках кваліфікацыі Еўра-2024.

«У Казахстана быў шанец прабіцца на Еўра-2024 у матчы са Славеніяй. Каманда зрабіла ўсё магчымае, за выключэннем канцоўкі сустрэчы.

Зборная Казахстана не хвалявалася і выйшла гуляць супраць славенцаў паводле дакладнага плана.

У першай палове матча мы ўбачылі там паўтара небяспечных моманту. І самы небяспечны момант быў з боку Казахстана, калі ў Славеніі адкрыліся праблемы ў абароне. Ну і момант, калі выкацілі на Бейсебекава, і той прабіў проста ў Облака.

Стала зразумела, што ў Казахстана яшчэ будуць моманты, толькі не трэба фарсіраваць падзеі.

Але, нажаль, прыйшоў момант да канца 1-га тайма, і на перапынак зборнай Казахстана сыходзіць вось так вось, прапусціўшы мяч з 11 метраў.

Зборная Казахстана вярнулася на другі тайм, максімальна матываваная і правёўшы некалькі атак паказала, што ёсць слабыя месцы ў зборнай Славеніі.

Здалося, што зборная Казахстана гатова перахапіць ініцыятыву. Але гэта ўсё выпарылася к 75-й хвіліне, калі славенцы зрабілі замену, і выйшаў Вербіч.

Славенія пачала прыбаўляць, а Казахстан стаў змяншаць, захапляючыся атакай, а адпаведна, больш раскрывацца. І на 86-й хвіліне прыпаў гол, які стаў пераможным для зборнай Славеніі.

Падводзячы вынік, нягледзячы на гэтую паразу, трэба аддаць належнае зборнай Казахстана, якая паступова прагрэсуе», – сказаў Хадасевіч.