Усе навіны

Піолі пра вылет з кубка ад «Аталанты»: «Гульню змяніў неіснуючы пенальці»

11 студзеня, 10:16

Галоўны трэнер «Мілана» Стэфана Піолі пракаментаваў паражэнне ад «Аталанты» (1:2) у чвэрцьфінале Кубка Італіі.

«На маю думку, мы правялі вельмі добры першы тайм, заслужана выйшлі наперад, а пасля былі вельмі наіўнымі. У моманце з першым прапушчаным голам, мы павінны былі нашмат лепш абараняцца, але праўда ў тым, што гульню змяніў неіснуючы пенальці.

Пасля гэтага мы страцілі галаву і кантроль над гульнёй. Нам з цяжкасцю ўдалося вярнуць тыя баланс і кантроль, якія былі ў першым тайме. Мы маглі б адрэагаваць лепш. Я разумею расчараванне гульцоў ад паражэння з лікам 1:2, у нас было шмат часу, каб адыграцца, але мы не выкарыстоўвалі тыя шанцы, якія стварылі.

Вельмі шкада, бо гэта быў роўны матч, і адзін інцыдэнт цалкам змяніў ход сустрэчы», – сказаў Піолі.

На 58-й хвіліне арбітр прызначыў пенальці ў вароты «Мілана» за фол Алекса Хіменеса супраць Аляксея Міранчука. Але, як бачна па паўторы, у тым эпізодзе абаронца «Мілана» згуляў у мяч.