Усе навіны

Чэмпіянат Казахстана: «Туран» саступіў «Ардабасы» Сяднёва, «Астана» Эбонга прайграла «Шахцёру» Караганда

7 красавіка, 19:00

6-7 красавіка праходзяць матчы 4-га тура чэмпіянату Казахстана з удзелам беларускіх футбалістаў.

6 красавіка

«Кызыл-Жар» Яўгена Бярозкіна перамог «Жэніс» Дзяніса Грачыхі і Сяргея Волкава (4:0). Бярозкін забіў на 23-й хвіліне. Волкаў правёў цэлы матч. Грэчыха выйшаў на 46-й хвіліне.

«Ялімай» Мікіты Корзуна і Мікалая Золатава перамог «Кайсар» Руслана Юдзянкова, Уладзіміра Соўпеля і Дзмітрыя Барадзіна (1:0). Корзун адгуляў матч цалкам і на 45+1-й хвіліне атрымаў жоўтую картку, Юдзянкоў і Барадзін правялі ўсю гульню на полі, Соўпель выйшаў у старце і быў заменены на 75-й хвіліне, Золатаў не трапіў у заяўку.

«Жэтысу» Антона Шрамчанкі і «Кайрат» згулялі ўнічыю (0:0). Беларус выйшаў на поле на 84-й хвіліне.

7 красавіка

«Актобе» Зміцера Бяссмертнага і «Атырау» Віталя Жукоўскага, Ягора Хаткевіча, Ігара Стасевіча, Мікіты Сцяпанава і Мікалая Сігневіча згулялі ўнічыю (1:1). Бяссмертны правёў на полі 90+ хвілін, аднак выніковымі дзеяннямі не вызначыўся. Сігневіч, выйшаўшы на замену на 46-й хвіліне, забіў мяч у вароты суперніка на 69-й хвіліне і зраўняў лік у матчы. Хаткевіч, Стасевіч і Сцяпанаў правялі вест матч на полі, але не змаглі вызначыцца выніковымі дзеяннямі.

Карагандзінскі «Шахцёр» перамог «Астану» Макса Эбонга (1:0). Эбонг выйшаў з першых хвілін і быў заменены на 84-й хвіліне.

«Туран» саступіў «Ардабасы» Аляксандра Сяднёва і Усевалада Садоўскага (1:0). Садоўскі выйшаў на 70-й хвіліне.