Усе навіны

Дыега Сімеонэ: «У «Атлетыка» было 60-70 вельмі добрых хвілін супраць «Барусіі» Д»

11 красавіка, 09:50

Галоўны трэнер «Атлетыка» Дыега Сімеонэ пракаментаваў дамашнюю перамогу над «Барусіяй» Дортмунд (2:1) у першым матчы чвэрцьфіналу ЛЧ.

«Усе пары ў гэтым раўндзе роўныя: «Рэал» супраць «Ман Сіці», «Арсенал» супраць «Баварыі», «ПСЖ» супраць «Барселоны». Наша таксама. Перш за ўсё, мы бачылі гэта ў гульні паміж «Манчэстэр Сіці» і «Рэалам», яны ўваходзяць у лік найлепшых каманд за апошнія восем гадоў. Яны цудоўныя, кожны раз, калі набліжаюцца да брамы, яны забіваюць – у гэтым яны адрозніваюцца ад іншых.

У нас было 60 ці 70 вельмі добрых хвілін. Гэта нармальна, калі бываюць моманты, калі супернік можа нешта зрабіць. Яны гэта зрабілі і маглі выратаваць нічыю.

Ёсць рэчы, якія немагчыма растлумачыць, яны натуральныя. У Мараты было шэсць дзіўных месяцаў з ліпеня па студзені. Цяпер у яго больш складаны момант, ён не можа знайсці гол, але старанна працуе. Дзякуючы гэтай працы галы прыйдуць», – сказаў Сімеонэ.