Tribuna/Футбол/Блоги/Бундэсліга. Беларускі варыянт/Агляд 19 туру Бундэслігі

Агляд 19 туру Бундэслігі

Доўгачаканая перамога Дортмунда, чарговы разгром у Мюнхене, падзенне Гамбурга, пераможны дуплет Нюрнберга і яшчэ шмат чаго цікавага ў аглядзе 19 туру першынства Германіі

Автор — Bayern-fan
2 февраля 2014, 23:31

Адчыняліся выхадныя матчам у Браўншвайгу паміж мясцовым Айнтрахтам і дортмундскай Баруссіяй.

31 - 0-1 Абамеянг

54 - 1-1 Кессэль

65 - 1-2 Абамеянг

Перамога чорна-жоўтых у класічным для гэтага сезона стылі. Баруссія не рэалізавала шмат сваіх момантаў, больш таго ў пачатку другой паловы сустрэчы яны прапусцілі з корнэра, гэта Бэнджамін Кессэль першы дакрануўся да мяча і задаволіў гэтым сваіх таварышаў па камандзе і мясцовых гледачоў. Радаваліся яны не доўга, праз адзінаццаць хвілін П'ер-Эмерык Абамеянг зноў вывеў гасцей наперад.

Лік больш не змяняўся, але магчымасці для гэтага былі і ў абодвух клубаў. Ройс, Левандоўскі, Шахін - усе яны маглі дапамагчы Баруссіі пазбегнуць нервовай канцоўкі, але не атрымалася. У апошнія хвіліны Бічакчыч, Хохшайд, Кессэль(быў спорны момант с пенальці) маглі зраўняць лік.

Надыходзіць субота і нас чакаюць стандартныя 6 матчаў. Пачынаем з выезду ў Гельзенкірхен:

Шальке 04 2-1 Вольфсбург

9 - 1-0 Сантана

65 - 1-1 Арнольд

81 - 2-1 Баатэнг

У бітве канкурэнтаў за 4 месца ў Лізе Чэмпіёнаў сышліся нестабільны Шальке і ўзняўшыся пасля 3-х гадовага спаду Вольфсбург. Ужо на 9 хвіліне лік адкрыў Феліпэ Сантана ў вельмі камічнай сітуацыі. Далей было выдаленне Каліджуры, а на 65 хвіліне Максімільян Арнольд пасля пасу Перышыча зраўняў лік. Прывітанне абаронцам Шальке ў гэтым моманце. А на 81 хвіліне чарга прымаць прывітанні прыйшла і "ваўкам". Абыграўшыся з Дракслерам Найштэдтэр зрабіў цудоўны пас на Баатэнга, а Кевіну засталося толькі дакладна стрэліць па браме. 2-1 Шальке атрымлівае важную перамогу ў барацьбе за 4 месца.

Матч таксама быў адзначаны вяртаннем Клааса-Яна Хунтэлара пасля 5-месяцовага пашкоджання. Не хварэй больш, Клаас!!

Далей у Леверкузен:

Байер 04 2-1 Штутгарт

12 - 0-1 Ляйтнэр

26 - 1-1 Кіслінг

84 - 2-1 Дзердзіёк

Байер спыніў сваю серыю з 3 параз запар, а Штутгарт наадварот прадоўжыў яе да 4 матчаў. На 12 хвіліне Ляйтнэр шыкоўна паклаў мяч у браму Бернда Лена. На 26 Штэфан Кіслінг забіў таксама прыгожа, скарыстаўшыся памылкай Рудыгера, а на 84 хвіліне швейцарэц Эрэн Дзердзіёк прынес Байеру перамогу, захаваўшы Леверкузен на 2 радку табліцы.

57 - 1-0 Руднеўс

82 - 2-0 Дзіуф

84 - 2-1 Млапа

90 - 3-1 Дзіуф

Гановер у гэтым сезоне не зусім радуе сваіх фанаў, але ўчора яму гэта дакладна ўдалася. Гледачы з гадзіну чакалі голу і на 57 хвіліне ўзяты ў арэнду латыш Арцём Руднеўс адкрыў лік. У завяршэнні гульні дублем адзначыўся Мам Дзіуф, а паміж яго мячамі ў гасцей адзначыўся Пяньел Млапа.

Хафенхайм 1899 3-0 Гамбург

4 - 1-0 Фірміна

44 - 2-0 Зюле

61 - 3-0 Бек

Гульня самых вясёлых і непрадказальных каманд Бундэслігі прынесла самы сенсацыйны вынік у гэтым туры. Гамбург 2 раз запар прайграе 3-0 і 4 раз запар прапускае 3 мячы ў матчы, а Хафенхайм не адмовіў сябе ў задавальненні забіць. Адзначым гол Рабэрта Фірміна. У Бундэслізе бразілец па статыстыцы забівае праз матч.

24 - 1-0 Пак Чжу Хо

86 - 2-0 Гу Чжа Чхоль

І зноў шыкоўныя мячы ў Бундэслізе. На гэты раз вызначыліся два гульцы с Паўднёвай Карэі. У першым выпадку Паку дапамог рыкашэт ад абаронцы Фрайбурга, які дэзарыентаваў Алівера Баўмана, а вось другі гол цалкам заслуга Гу Чжа Чхоля, які прыняў мяч, пракінуў яго сабе і дакладна стрэліў па брамцы.

І апошні матч суботы:

Аўгсбург 3-1 Вердэр

3 - 0-1 Кальсэн-Бракер (аўтагол)

11 - 1-1 Вернэр

49 - 2-1 Халіл Алтынтоп

55 - 3-1 Хан

Калі б у самым пачатку сезону мне сказалі, што Аўгсбург перайграе Вердэр я б з сумненнем да гэтага аднёсся б, але зараз, гледзячы ў табліцу, гэты вынік не павінен здзіўляць. Клуб з Баварыі прэтэндуе не проста на Еўракубкі, але і мае добры шанс на Лігу Чэмпіёнаў. Толькі ўявіце сабе на хвіліну, АЎГСБУРГ У ЛІГЕ ЧЭМПІЁНАЎ!!! Ну, хопіць, да гэтага пакуль яшчэ далёка, а вось перамога над Вердэрам адбылася зусім нядаўна. Гаспадары, прапусціўшы у пачатку гол с кутавога, нават не гол, а аўтагол, не кінулі гульню і на 11 і 49 хвілінах вызначыліся шыкоўнымі галамі. Ну а ў трэцім мячы ўся сутнасць абароны Вердэра на працягу апошніх сезонаў. Усе гэта можна пабачыць тут. Сапраўды шкада фанаў брэменцаў.

Пераходзім да нядзелі і ў якасці аперытыва быў матч у сталіцэ Германіі Берліне, дзе мясцовая Герта сустракалася з Нюрнбергам.

4 - 1-0 Адрыян Рамас

20 - 1-1 Фойльнэр

68 - 1-2 Дрміч

90 - 1-3 Дрміч (пенальці)

Нюрнберг, які не выйграў ніводнага матча ў першым крузе у пачатку другога выдаў 2 перамогі запар. Пасля Хафенхайма ахвярай баварцаў стала "старая дама". А пачыналася ўсё для гасцей не так добра. На 4 хвіліне аб'ект палявання Дортмунда Адрыян Рамас лік адкрыў. Потым няўдалы вынас абаронцаў Герты і Фойльнер зраўнівае лік. У другім тайме перамогу Нюрнбергу прынёс Ёсіп Дрміч, які аформіў дубль.

89 - 5-0 Манджукіч

Баварыя, нягледзячы на на камфортны адрыў, працягвае граць у поўную моц. Сёння пад каток папаў франкфуртскі Айнтрахт. У першым крузе гульня паміж гэтымі камандамі была больш упартай і непрыемнай для Баварыі. Хасэп Гвардзіола толькі-толькі прыйшоў у клуб, пачаліся змены, была крытыка пасля Суперкубка Германіі, але сёння гэта ўсё ў мінулым. Зараз Баварыя - танк, які ў Германіі не можа супыніць ніхто. 12 хвіліна - Гётцэ, 44 - Рыберы, 67 - Робэн, 69 - Дантэ і 89 - Манджукіч. Гэта той выпадак, калі лепш пагледзець гэта, чым прачытаць.

Турнірная табліца пасля 19 туру. Гамбург у небяспечнай зоне, Шальке, дзякуючы сабе і Гановеру выйшаў на 4 месца, а Дортмунд стаў трэцім. У панядзелак напішу пра асоб, прыгожыя галы і сімвалічную зборную гэтага туру. Спадзяюся, будзе цікава!