Усе навіны

Скрыпчанка пра гульню мінскага «Дынама» супраць «Віцебску»: «Нездавальняючы вынік – галоўны вынік сённяшняга матчу»

2 траўня, 22:31

Галоўны трэнер мінскага «Дынама» Вадзім Скрыпчанка пракаментаваў вынік матчу супраць «Віцебска» (1:1) у 7-м туры вышэйшай лігі.

– Зразумела, нездавальняючы вынік – гэта галоўны вынік сённяшняга матчу. Нічыя на хатнім стадыёне для нас, вядома, дрэнна. На жаль, не было сёння агню, страсці, натхнення ў гульні. Мы пачалі з першых хвілін у акадэмічным рэжыме. Сапернік, зразумела, асабліва не прэтэндаваў на тое, каб падчас сустрэчы весці пазіцыйныя атакі. Гэта значыць, «Віцебск» – арганізаваная каманда, і мы гэта бачылі ў іх апошніх матчах пры аналізе і падрыхтоўцы. У суперніка ёсць група футбалістаў, якія могуць праводзіць хуткія сустрэчныя атакі – яны і шукалі свае шанцы ў гэтых контрвыпадах.

Памылка прывяла да ўзяцця варот. Гэтаму голу папярэднічала наша непераканаўчая гульня і малая колькасць галявых сітуацый. Таму ўжо ў першым тайме прыйшлося шукаць нейкія шляхі ўзмацнення. Прыйшлося зрабіць замену, прычым адразу патройную.

Гэтая сітуацыя, на мой погляд, павінна была ўзварушыць каманду, таму што і я, і наш трэнерскі штаб былі не задаволеныя тымі дзеяннямі, якія былі на футбольным полі. А калі лік стаў 0:1, сама сітуацыя вымушала нешта мяняць. Мы засталіся пры той жа тактычнай расстаноўцы, але зрабілі трайную замену, каб тыя хлопцы, якія выйшлі, нейкім чынам узмацнілі наш атакуючы патэнцыял.

Нельга сказаць, што ў другім тайме мы істотна змяніліся, і малюнак гульні памяняўся. Але, тым не менш, у нас сталі атрымлівацца нейкія флангавыя падачы, асабліва гэта датычыцца левага фланга, дзе і Раі Лопес, і потым Мацвей Міхайрын выйшаў ужо ў канцоўцы другога тайма. Сталі дастаўляць мяч у штрафную. Некаторыя моманты сталі з'яўляцца.

Забілі гол пасля стандартнага становішча, і, напэўна, ключавым момантам у гульні былі два штрафныя паблізу варот саперніка, але тут ёсць момант выканаўчага майстэрства таксама. Я заўсёды рабятам кажу: вышэй біць нельга, трэба пападаць у бок варот. Няхай нават удар можа крыху слабейшы ​​атрымацца, менш акцэнтаваны, але трэба патрапіць у створ варот, таму што калі мяч сыходзіць вышэй варот, гэта на карысць суперніка.

А так, яшчэ раз кажу: непераканаўчая гульня, і каманда гэта адчувае. Я зараз хлопцам у распранальні сказаў пра гэта, што нам трэба падумаць і рабіць нейкія меры для таго, каб паляпшаць свой атакуючы патэнцыял, – адзначыў Скрыпчанка.