Усе навіны

Шон Дайч: «План на матч працаваў, але першы гол «Арсенала» змяніў усю гульню – прапушчаны мяч з нічога»

2 сакавіка 2023, 09:43

Галоўны трэнер «Эвертана» Шон Дайч пракаментаваў вынік матча з «Арсеналам» (0:4).

«Першы гол «Арсенала» змяніў усю гульню. План на матч працаваў. 40-я хвіліна – прапушчаны мяч з нічога.

Другі гол растлумачыць не магу. Калі вы ведзяце ў ліку 2:0, гэта дае вам свабоду. «Арсенал» гуляў добра, але 40 хвілін не мог нас узламаць. А ў другім тайме яны прадэманстравалі, якой камандай зараз з'яўляюцца.

Паглядзіце на працоўную этыку «Арсенала». Яны адказалі нам пасля матча на «Гудзісан», калі мы выдалі добрую гульню і захавалі перавагу. Топ-каманды вучацца на гэтым.

Мы не наіўныя. Калі я прыйшоў, то ведаў, што ўсё не будзе так радасна. Наперадзе шмат працы. Кожная гульня – гэта вялікі час. Я казаў гульцам пра гэта», – сказаў Дайч.