Усе навіны

Чэмпіянат Казахстана: «Ардабасы» Сяднёва адолеў «Кайрат», гол Барадзіна зрабіў унёсак у нічыю «Астаны» і «Кайсара» Соўпеля і іншыя вынікі

20 жніўня, 21:56

19-20 жніўня прайшлі матчы 20-га тура чэмпіянату Казахстана.

19 жніўня

«Каспій» Максіма Плотнікава і Іллі Чарняка прайграў «Кызыл-Жару» (1:2) беларусаў Яўгена Бярозкіна, Мікіты Навумава і Рамана Сцяпанава. Плотнікаў, Чарняк, Бярозкін і Навумаў выйшлі ў стартавым складзе і адыгралі ўвесь матч. Сцяпанаў правёў увесь матч на лаўцы.

«Аксу» Андрэя Салаўя і Яўгена Зямко абыграў «Атырау» галоўнага трэнера Віталя Жуковіча Ягора і Мікіты Сцяпанава (4:1). Хаткевіч, Стасевіч і Сцяпанаў выйшлі ў стартавым складзе і адыгралі ўвесь матч. Зямко правёў усю гульню на лаўцы. Салавей пачаў матч на лаўцы, але змог у выніку забіць мяч на 76-й хвіліне.

20 жніўня

«Жэтысу» Паўла Назаранкі прымае «Мактаарал» Антона Шрамчанкі, Руслана Юдзянкова і Уладзіслава Касмыніна (0:1). Шрамчанка і Юдзянкоў адгулялі матч цалкам, Касмынін і Назаранка ўсю гульню правялі на лаўцы запасных.

«Астана» Макса Эбонга згуляла ўнічыю з «Кайсарам» Дзмітрыя Барадзіна і Васіля Соўпеля (1:1). Эбонг не выходзіў на поле падчас матчу. Барадзін і Соўпель стартавалі на лаўцы, а пасля выйшлі на замену. Барадзін забіў мяч з пенальці на 88-й хвіліне.

«Актабэ» Дзмітрыя Бяссмертнага згуляў унічыю з «Таболам» Паўла Забеліна (1:1). Бяссмертнага не з'явіўся на полі падчас матчу, Забелін адыграў матч цалкам і не адзначыўся выніковымі дзеяннямі.

«Ардабасы» галоўнага трэнера Аляксандра Сяднёва і Усевалада Садоўскага перамог «Кайрат» (1:0). Садоўскі пачаў матч на лаўцы, выйшаў на 33-й хвіліне і не адзначыўся выніковымі дзеяннямі.